افتتاح حساب در بروکر روبو فارکس

سایت اصلی روبو فارکس به نشانی www.roboforex.com در ایران فیلتر است و اگر از طریق وی پی ان به این سایت وصل شوید به احتمال زیاد ایران را به علت تحریم‌ها در لیست کشورها نخواهید دید مگر اینکه از VPN با آی پی کشور آسیایی استفاده کنید.

در ویدئو زیر میتوانید آموزش کامل افتتاح حساب در روبوفارکس را ببینید. ضمناً برای دریافت ریبیت و استفاده از سایر خدمات ترید اریا از لینک زیر اقدام به افتتاح حساب نموده یا در قسمت معرف، کد BCRN را وارد کنید.

ویدیو آموزش افتتاح حساب در روبو فارکس

شروع افتتاح حساب در روبوفارکس

ابتدا از طریق  این آدرس وارد صفحه اصلی ثبت‌نام شوید. در مرحله اول باید ایمیل، نام، نام خانوادگی و شماره‌تلفن همراه خود را به‌صورت دقیق وارد کنید. در انتها نیز سه گزینه وجود دارد که برای ثبت‌نام باید حتماً مورد اول و دوم را علامت بزنید. اولین مورد نشان می‌دهد که حداقل 18 سال سن دارید. در گزینه دوم نیز با شرایط استفاده از داده‌های خود موافقت می‌کنید. درصورتی‌که قصد دارید بیشتر درباره آن بدانید، روی قسمت آبی‌رنگ مقابل آن کلیک کنید. گزینه سوم نیز برای دریافت ایمیل‌های اطلاع‌رسانی و اخبار است که اجباری نیست.

دقت داشته باشید که وقتی روی هر فیلد کلیک کنید، در قسمت سمت راست توضیحات آن ظاهر می‌شود. این رویکرد تا انتها در تمامی مراحل ثبت‌نام وجود دارد. وقتی همه اطلاعات را به‌درستی وارد کردید، روی گزینه Next Step  کلیک کنید تا وارد قسمت بعدی شوید.

افتتاح حساب در روبوفارکس

اطلاعات حساب کاربری

در مرحله بعدی افتتاح حساب در روبوفارکس، اطلاعات مربوط به حساب کاربری شما نمایش داده می‌شود. نام کاربری همان آدرس ایمیل شماست و رمز ورود هم در کادر بعدی نمایش داده شده که آنرا در جای امنی ذخیره کنید.

 در زیر آن، اطلاعات کیف پول  شما در سایت روبوفارکس است که ارزهای مورد استفاده و رمز مستر یا master کیف پول شما است. در صورت فراموشی رمز اصلی، می‌توانید از این رمز برای برداشت‌های خود استفاده کنید.

ساختن حساب در روبوفارکس

در همین صفحه و کمی پایین‌تر، قسمت دیگری وجود دارد. در این قسمت باید نوع حساب خود را مشخص کنید. نوع اول حساب Real یا واقعی است. در این نوع از حساب، معامله کردن با سود و ضرر همراه است و باید از قبل به‌اندازه کافی آموزش‌ دیده باشید. درصورتیکه این حساب را انتخاب کنید باید اطلاعات لازم را وارد کنید.

افتتاح حساب ریل در روبوفارکس

اولین مورد پلتفرمی است که قرار است در آن معامله کنید و با نام Trading Platfotm مشخص شده است. چهار گزینه پیشروی شما وجود دارد که متاتریدر 4 و 5 که از محبوب‌ترین نرم‌افزارها هستند هم در میان آن‌ها وجود دارد. دو مورد دیگر cTrader و R Trader هستند که بر اساس سلیقه و نیاز باید یکی را انتخاب کنید.

دومین مورد نوع حساب کاربری است. 7 گزینه پیشروی شما قرار دارد که با توجه به سبک معاملاتی خود یکی از آنها را انتخاب کنید. در صفحه معرفی بروکر روبوفارکس توضیحات کامل در مورد انواع حساب ها ارائه شده است. فیلد سوم مربوط به ارز پایه حساب شماست.گزینه‌های قابل انتخاب برای ارز پایه بر اساس نوع حساب متفاوت است اما ارزهای متعارف مانند دلار آمریکا و یورو در همه آن‌ها قابل استفاده است.

فیلد چهارم، اهرم معاملاتی یا لوریج است. درصورتی‌که تازه‌کار هستید و آموزش کافی ندیده‌اید هرگز با اهرم‌های بالا پوزیشن معاملاتی باز نکنید. توصیه می‌شود حداکثر تا نسبت 1:10 استفاده کنید. البته این عدد بر اساس تجربه شما متفاوت است. فیلد پنجم، کد معرف شماست. در صورت تمایل به دریافت ریبیت و استفاده از خدمات سایت ترید اریا، کد BCRN را در این فیلد وارد کنید.

قسمت بعد مربوط به اطلاعات تکمیلی می‌باشد که پرکردن تمامی آن‌ها ضروری است. فیلد اول مربوط به کشور محل اقامت شما است. در فیلد دوم باید نام شهری که در آن زندگی می‌کنید را وارد کنید. فیلد سوم آدرس است که باید به‌صورت دقیق وارد شود. برای این کار برعکس روش رایج در ایران عمل کنید. در ایران، ما ابتدا نام محله سپس نام خیابان و بعد پلاک را وارد می‌کنیم. اما در استاندارد بین‌الملل که بر اساس زبان انگلیسی است باید اول پلاک، بعد نام خیابان و بعد محله را وارد کنید. فیلد چهارم نیز کد پستی شما است که با نام postcode مشخص شده است.  بعد از اینکه همه اطلاعات را به‌درستی وارد کردید، بر روی دکمه آبی‌رنگ Confirm کلیک کنید. 

باز کردن اکانت در روبوفارکس

افتتاح حساب دمو در روبو فارکس

اکنون اگر حساب دمو یا Demo را انتخاب کنید قضیه کمی متفاوت می‌شود. این حساب همانطور که از نام آن مشخص است به‌صورت مجازی است و برای تمرین و استفاده افراد تازه‌کار بسیار مناسب است. با این حساب می‌توانید تجربه کافی در کار کردن با پلتفرم را پیدا کنید و پوزیشن‌های معاملاتی خود را بدون نگرانی باز کنید. دقت داشته باشید که در این نوع حساب سود و زیان به‌صورت مجازی است پس خبری از پول واقعی نیست. 

 

فیلد اول که با نام Trading Platform مشخص شده مانند قبل است. باید نرم‌افزاری که قصد استفاده از آن را دارید انتخاب کنید. دومین مورد، نوع حساب یا Account type است که همان توضیحات قبلی برای آن وجود دارد. فیلد سوم هم مربوط به اهرم معاملاتی است که می‌توانید در اینجا آن را بالاتر انتخاب کنید؛ زیرا نگران ضرر نیستید. فیلد چهارم هم مبلغ مجازی است که برای شروع در اختیار شما قرار داده می‌شود.

دقت داشته باشید که مانند مراحل قبل، روی هر فیلد که کلیک کنید در کنار آن توضیحات نوشته می‌شود. این توضیحات در قسمت سمت راست و به زبان انگلیسی است (زبانی که برای افتتاح حساب انتخاب کردیم). بعد از اینکه همه اطلاعات را به‌درستی وارد کردید، بر روی دکمه آبی‌رنگ Confirm کلیک کنید. 

به این نکته مهم هم توجه داشته باشید که کسب سود در حساب دمو، به هیچ عنوان نشاندهنده آمادگی شما برای ورود به بازار واقعی نیست. فضای روانی و شرایط کار در حساب واقعی کاملا متفاوت از حساب مجازی است. بطوری که فقط افراد معدودی بعد از سالها تلاش، توانایی کسب سود مداوم از این بازارها را کسب می‌کنند.

ساختن حساب کاربری در روبوفارکس

حساب Partner یا شراکتی (آی بی)

نوع سوم، حساب Partner است که یکی از امکانات افتتاح حساب در روبوفارکس است. با انتخاب این نوع حساب، برای شما یک حساب وابسته ساخته می‌شود و کمیسیون معاملاتی افرادی که شما جذب کرده‌اید وارد آن می‌شود. فیلدهایی که باید پر کنید مشابه موارد قبلی است.

اولین مورد، کشور شما است که همان‌طور که در تصویر می‌بینید بر روی ایران قرار گرفته (می‌توانید آن را تغییر دهید). دومین مورد شهر و فیلد سوم هم آدرس محل سکونت شما است. کد پستی هم آخرین موردی است که باید تکمیل شود. بعد از تکمیل اطلاعات بر روی گزینه Confirm کلیک کنید تا اطلاعات شما تایید شود.

ایجاد حساب در در روبوفارکس

حساب کپی و تقلید از حرفه‌ای‌ها

چهارمین نوع حساب معاملاتی، حساب CopyFX Trader است که در واقع روشی برای الگوبرداری یا کپی‌برداری از معاملات افراد دیگر است. این روش مناسب افراد تازه‌کار است که معاملات افراد دیگر را به‌صورت موبه‌مو اجرا می‌کنند. با وجود این، حرفه‌ای‌ها هم از این روش استفاده می‌کنند.

برای پرکردن اطلاعات و افتتاح حساب در روبوفارکس مانند قبل عمل کنید؛ زیرا به جز یک مورد، فیلد جدیدی ندارد که درباره آن توضیح نداده باشیم. اولین فیلد، نام فردی است که قرار است از او کپی کنید که با نام Name of CopyFX Trader مشخص شده و یک فیلد ضروری است.

دومین فیلد نوع حساب کاربری است که قبلاً درباره آن توضیح دادیم. فیلد سوم یا Currency  مشخص‌کننده ارز پایه حساب شماست. فیلد چهارم اهرم معاملات و فیلد پنجم کد زیرمجموعه یا عضویت است. قسمت بعدی، مربوط به اطلاعات محل سکونت شما است که شامل کشور، شهر، آدرس و کد پستی است.

استفاده از کارگزاری روبوفارکس

حساب Contest

نوع آخر حساب معاملاتی، حساب Contest است که در واقع نوعی مسابقه با پول مجازی است و معاملات آن تنها در دوره‌هایی خاص در دسترس است. هر نوعی از معامله را که انتخاب کنید باید در کنار آن یک تیک بزنید. در جلوی آن‌ها نیز با علامت آبی، عبارت Rules نوشته شده که قوانین هرکدام را توضیح می‌دهد.

در ادامه یک فیلد با نام NickName وجود دارد که اسم مستعار شما برای شرکت در مسابقات است. در زیر آن نیز یک گزینه با عبارت I’ve read the contest rules وجود داررد که باید آن را تیک بزنید. با اینکار نشان می دهید که قوانین هر کدام را خوانده اید. در انتها بر روی گزینه Confirm کلیک کنید.

ورود به روبوفارکس

افتتاح حساب روبوفارکس با کدام حساب معاملاتی؟

برای افتتاح حساب در روبوفارکس و شروع معامله، باید نوع حساب Real یا واقعی را انتخاب کنید. حساب‌های دیگر چندان رایج نیستند و استفاده از آن‌ها در شرایط خاص است. بعد از تکمیل فرم و زدن کلید Confirm وارد صفحه بعد (شکل زیر)می‌شوید که نشان می‌دهد حساب شما با موفقیت ایجاد شده و اطلاعات مربوط به آن در قسمت سمت راست به‌صورت یک ستون وجود دارد.

در قسمت اول سه گزینه Account number و Account password و Account وجود دارند که اطلاعات کاربری شما را نشان می‌دهند. تنها کاری که لازم است انجام دهید، تأیید اطلاعات هویتی شما است. این کار برای افزایش امنیت، جلوگیری از پول‌شویی و مانند آن انجام می‌شود. 

شروع کار با روبوفارکس

افتتاح حساب در روبوفارکس: شروع تایید هویت

برای تأیید هویت روی گزینه قرمزرنگ (تصویر قبل) با نام Pass The Verification کلیک کنید. زمانی که روی آن کلیک کنید وارد صفحه زیر می‌شوید. در این صفحه یک کد برای ایمیل شما ارسال می‌شود که باید آن را تأیید کنید.

ثبت نام در کارگزاری روبوفارکس

تایید هویت با مدارک شناسایی

مطابق شکل زیر قسمت سمت چپ مربوط به تایید هویت شما با استفاده از پاسپورت یا کارت هویت (مانند کارت ملی یا گواهینامه) و قسمت سمت راست مربوط به تأیید بر اساس محل سکونت شماست. زمانی که تأیید بر اساس کارت شناسایی را انتخاب کنید کمی به پایین‌تر منتقل می‌شوید. به تصویر زیر دقت کنید. در این قسمت باید نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. سپس جنسیت و تاریخ تولد خود را به میلادی مشخص کنید. در مرحله بعد باید مشخص کنید یک سیاست‌مدار یا دیپلومات سیاسی هستید یا خیر. قسمت بعد نیز باید مشخص کنید آیا تحت نظار FATCA هستید یا خیر(که به احتمال زیاد نیستید!). فیلد بعد، شماره پاسپورت یا کد ملی شماست.

در قسمت بعد با نام Issuing authority باید مشخص کنید صادر کننده کارت شما چه نهادی است. قسمت بعدی، باید ملیت خود را انتخاب کنید و در قسمت بعد با نام Copy of the Document، باید تصویر کارت خود را ارسال کنید. گزینه دیگری با نام Photo using web Camera  وجود دارد که با دوربین تصویر را ضبط می‌کند.

استفاده از روبوفارکس

تایید آدرس با مدارک محل سکونت

درصورتیکه تأیید اطلاعات محل سکونت را انتخاب کنید به این قسمت هدایت می‌شود. در اینجا باید در اولین فیلد نوع مدرکی که قصد دارید از آن استفاده کنید را مشخص نمایید. قبض برق، قولنامه، سند و … همگی قابل قبول هستند. در فیلد دوم باید کشور و در فیلد سوم شهر محل سکونت خود را انتخاب کنید.

فیلد چهارم آدرس و پنجم هم کدپستی شما است. در انتها نیز مانند مورد قبل، باید تصویر مدرک را بارگذاری کنید. دقت کنید زمانی که اطلاعات شما تأیید شود، گزینه Status یا وضعیت از حالت Not verified به verified تغییر می‌کند. بعد از وارد کردن اطلاعات، روی گزینه Send کلیک کنید که به رنگ آبی است.

حساب کاربری روبوفارکس

زمانی که افتتاح حساب در روبوفارکس انجام شد و همه قسمت‌های تأیید هویت با موفقیت به اتمام رسید، به همه امکانات دسترسی خواهید داشت. البته تا پیش از تأیید به‌صورت محدود می‌توانید از حساب کاربری خود استفاده کنید. منظور این است که وقتی به مرحله زیر رسیدید یعنی حساب شما با موفقیت ایجاد شده است.

در انتها می‌توانید چند گزینه برای دانلود ببینید. با کلیک بر روی آن‌ها نرم‌افزار یا پلتفرم معاملاتی خود را به‌صورت ایمن دانلود کنید.  

تایید هویت در روبوفارکس
4.5/5 - (2 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *