تِرید اِریا، محدوده‌ی امن تریدرها
 • ریبیت فارکس
  • بروکرهای منتخب
   سایر بروکرها

بروکر‌ها2

بروکر

راهنمای انتخاب بهترین بروکر فارکس

 • بروکرهایی که به ایرانیان خدمات می دهند

 • معیارهای مهم برای انتخاب بروکر فارکس

 • مقایسه و رتبه بندی بروکرهای مطرح

آلپاری
ثبت نام سریع آلپاری
آلپاری
ثبت نام سریع آلپاری
آلپاری
ثبت نام سریع آلپاری
آلپاری
ثبت نام سریع آلپاری
آلپاری
ثبت نام سریع آلپاری
آلپاری
ثبت نام سریع آلپاری

فهرست مطالب

اهمیت انتخاب بروکر مناسب

بروکر یا کارگزار، واسطه‌ی بین معامله‌گر و بازار است که وظیفه اصلی آن اجرای دستورات معامله‌گران در بازار‌های مختلف می‌باشد. بروکر فارکس به ازای اجرای دستورات مشتری (انجام معاملات) هزینه‌ای را به عنوان کارمزد دریافت می‌کند. در ادامه، موضوع هزینه انجام معاملات در بروکر‌های مختلف را به دقت بررسی خواهیم کرد.

برای تریدری که قصد انجام معاملات در بازار واقعی را داشته باشد، انتخاب یک بروکر مناسب اهمیت زیادی دارد. ریسک تجارت در بازار‌های مالی همواره فشار روانی زیادی به یک معامله‌گر وارد می‌کند. در صورت انتخاب بروکر نامناسب و نامطئن، این فشار روانی مضاعف خواهد شد و قطعا بر تمرکز تریدر برای انجام درست پروسه معاملات تاثیر گذار خواهد بود. به عنوان مثال فرض کنید قصد خروج از یک معامله را دارید اما بروکر دستور بستن معامله را انجام نمی‌دهد و زیان معامله شما در حال افزایش است. در این شرایط، اطمینان از پشتیبانی و پاسخ‌گویی منصفانه بروکر است که به آرامش تریدر کمک می‌کند.

بنابراین انتخاب کارگزار مناسب نقش بسزایی در بهره‌وری و عملکرد شما خواهد داشت، هرچند اگر آمادگی روانی و فنی کافی برای حضور در این بازار را نداشته باشید در هر صورت زیان شما حتمی خواهد بود، چه با بروکر خوب، چه با بروکر بد!

اهمیت انتخاب بروکر مناسب برای ایرانیان

در بازار فارکس بروکر‌های زیادی فعالیت می‌کنند که هر روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود. از میان این تعداد بروکر‌های کوچک و بزرگ، برای انتخاب گزینه مناسب باید ملاک‌هایی را در نظر بگیرید که با شرایط شما سازگاری داشته باشد.

از طرفی انتخاب یک بروکر مناسب به ویژه برای کاربران کشور هایی مانند ایران که به دلیل تحریم با محدودیت دریافت خدمات از اکثر بروکر‌ها مواجه هستند ، بسیار مهم تر خواهد بود  و البته اندک بروکرهایی هم که با وجود تمام تحریم ها هنوز به ایرانیان خدمات می دهند در داخل کشورمان هیچ نهاد قانونی به آن ها مجوز فعالیت نداده و فعالیت این بروکرها در داخل کشور به رسمیت شناخته نمی شود ، پس چنانچه بروکری دارای وبسایت به زبان فارسی باشد یا پشتیبانان آن فارسی زبان باشند دلیل بر حضور آن بروکر در ایران نیست و در حال حاضر هیچ کدام از بروکرهایی که در فارکس فعالیت می‌کنند، نمایندگی رسمی در ایران ندارند و دفاتر تمامی بروکرها خارج از کشور می باشد .

ناگفته پیداست که وجود چنین شرایطی چقدر امکان حضور بروکرهای بدون اعتبار یا کم اعتبار و متخلف را در ایران هموارتر کرده است و چنانچه معامله گران معیارهای صحیح انتخاب بروکر را ندانند به دلیل تبلیغات بالایی که این قبیل بروکرها دارند به راحتی در دام آن ها خواهند افتاد و هرچقدر هم که معامله گر توانایی بالایی داشته باشد ، آن ها به روش های خاص و متقلبانه به مقصود خود می رسند .

مهم ترین معیارهای انتخاب بروکر فارکس

طبق آمارهایی که برخی بروکر ها از مشتریانشان به صورت سالانه ارائه می دهند ، حدود 70 درصد معامله گران در بازار فارکس ، برآیند معاملاتشان منفی است وهمین موضوع خود به تنهایی کافی است که معامله گران تمام تمرکزشان روی معاملاتشان باشد و بدیهی هست که نباید از بابت انجام صحیح سفارشاتشان نزد بروکر و یا هر مسئله دیگری که به بروکر مربوط می شود ، نگرانی و دغدغه خاصی داشته باشند و درواقع معامله گران باید خیالشان از بابت بروکری که انتخاب نموده اند راحت باشد، چرا که در غیر این صورت از میزان تمرکزشان کاسته می شود و احتمال اینکه جزو افراد زیان ده  قرار گیرند ، بیشتر خواهد شد

اجازه دهید حرف آخر را اول بزنیم ، انتخاب بروکر مناسب حتی برای افرادی که سال ها تجربه فعالیت در فارکس را دارند به هیچ وجه کار آسانی نیست و نیاز به مطالعه ، تحقیق ، شناخت و تجربه کافی دارد ، مجموعه ترید اریا با در اختیار داشتن تیمی مجرب از متخصصین بازارهای جهانی ، توانسته با ارزیابی کاملا تخصصی ، مبتنی بر داده های کمی و کیفی ، بروکرهایی که به ایرانیان خدمات می دهند را رتبه بندی نماید و کار شما را تا حدودی آسان نماید اما به این هم قناعت نکرده ایم و از آنجایی که هیچ بروکری حتی در سطح جهانی بی عیب و نقص نیست ، و این احتمال همیشه وجود دارد که شما نیز با بروکرتان به مشکلی برخورد کنید ، از این جهت تیم ترید اریا آمادگی خود برای دفاع از حقوق شما در دعاوی احتمالی با بروکرتان را اعلام می کند و البته برای این منظور لازم است در هنگام ثبت نام در بروکر ، ما را به عنوان معرف خود ، انتخاب کرده باشید .(اطلاعات بیشتر)

قبل از اینکه لیست اعتبارسنجی و مقایسه بروکرهایی که به ایرانیان خدمات ارائه می دهند را در اختیارتان گذاریم ، لازم است با برخی از مهم ترین معیارهایی که در انتخاب یک بروکر خوب نقش دارند ، آشنا شوید:

1. اعتبار بروکر

چه تضمینی وجود دارد بروکر با توجه به ابزارهایی که در اختیار دارد از آن ها بر علیه ما استفاده نکند ؟ آیا اگر در یک معامله پر ریسک، سود قابل توجهی کردم ، بروکر آن را به من پرداخت خواهد کرد ؟ اگر برای بروکر مشکل سایبری پیش آید ، پول من چه می شود ؟!

برای پاسخ به این قبیل سوالات باید سراغ برسی میزان اعتباربروکر رفت و در واقع مهم ترین معیار برای انتخاب یک بروکر ، اعتبار و امنیت آن می باشد .

برای سنجش اعتبار یک بروکر باید 3 مورد بسیار مهم را مورد ارزیابی قرار دهیم :

  • رگولیشن بروکر
  • سابقه فعالیت بروکر
  • خوشنامی بروکر

رگولیشن بروکر

مفهوم رگولیشن در بازار‌های مالی، پروسه‌ای است که به بررسی ابتدایی اعتبارات یک موسسه مالی و نظارت مداوم بر عملکرد آن موسسه می‌پردازد.
در کشور‌های مختلف سازمان‌های نظارتی خاصی تشکیل شده‌اند که وظیفه اصلی آنها تایید صلاحیت و نظارت مستمر بر فعالیت موسسات تحت رگولیشن آنها می‌باشد. این سازمان‌های نظارتی به فعالان و معامله‌گران بازار‌های مالی این اطمینان را می‌دهند که فعالیت کارگزاران شفاف، بدون تخلف و در راستای منافع مشتریان انجام می‌شود. وقتی یک بروکر تحت رگولاتوری یک سازمان معتبر قرار گرفته باشد بدین معناست که صلاحیت اولیه این کارگزار توسط رگولاتوری مورد نظر به تایید رسیده و فعالیت جاری کارگزار نیز تحت نظارت دقیق رگولاتور قرار دارد. بنابراین کاربر می‌تواند تا حد زیادی نسبت به امنیت سرمایه خود و عدم تقلب در انجام سفارشات اطمینان خاطر داشته باشد.

رگولاتور‌های متعددی در سراسر جهان درحال فعالیت هستند. تعداد بسیار زیادی از آنها فقط یک نام هستند که بروکر‌های سطح پایین با پرداخت هزینه اندک لایسنس آنها را دریافت میکنند و خود را به عنوان بروکر رگوله شده معرفی می‌کنند. اما مشتریان این بروکر‌ها در صورتی که با مشکلی مواجه شوند هیچگونه حمایتی از رگولاتور بی اعتبار دریافت نخواهند کرد. پس اینکه یک بروکر خود را رگوله معرفی کند کافی نیست باید دید دقیقا تحت نظارت و تایید کدام سازمان نظارتی قرار دارد.

   تعامل رگولاتور‌ها با مشتریان ایرانی

این نکته را باید در نظر داشته باشیم که با توجه به تحریم‌های بین‌المللی علیه کشور ما، بسیاری از رگولاتور‌های مطرح دنیا به بروکر‌های تحت نظارت خود اجازه ارائه خدمات به مشتریان ایرانی را نمی‌دهند. به عبارتی از بروکری که در ایران فعالیت می‌کند نمی‌توانیم انتظار رگولیشن بسیار معتبر داشته باشیم. با این راهکار کارگزاران برای حل این مسئله، ایجاد شعب فرعی و خارج از ساختار اصلی شرکت برای سرویس دهی به مشتریان ایرانی بوده است. به عنوان مثال بروکر روبو فارکس با وجود اینکه تحت نظارت سایسک (رگولاتوری بسیار معتبر و قوی) قرار دارد اما برای مشتریان ایرانی اقدام به ثبت وب‌سایت جداگانه کرده است.

   رگولاتور‌های آف شور (Offshore)

  به مناطق آزاد اقتصادی که نظارت و قوانین سختگیرانه کمتری در آنها اعمال می‌شود و مالیات فعالیت‌های اقتصادی نیز کمتر است، در اصطلاح آف شور گفته می‌شود. در رگولاتوری‌های آف شور حساسیت آنچنانی در خصوص کشور‌های تحت تحریم از جمله ایران وجود ندارد. FSC، FSA و IFCS از جمله رگولاتوری‌های فعال به صورت آف شور هستند.

   پیگیری شکایت از طریق رگولاتوری

اگر شما با بروکری کار می‌کنید که تحت نظارت یک رگولاتوری معتبر قرار دارد، می‌توانید بطور مستقیم با نماینده رگولاتوری که در بروکر مستقر است در تماس باشید و شکایت خود را پیگیری کنید. به شخص نماینده رگولاتوری در هر بروکر کامپلاینت (complaint) گفته می‌شود.

لیست تعدادی از رگولاتوری‌های معتبر بین‌المللی
نام رگولاتوری محل ثبت اعتبار
NFA آمریکا عالی بروکر
CySEC قبرس خوب بروکر آلپاری
FCA انگلستان بروکر
mifid اتحادیه اروپا خوب بروکر روبوفارکس
FINMA سوئیس خوب بروکر
Bafin آلمان بروکر
ASIC استرالیا کارگزار خوب بروکر
FMA نیوزلند فیبوگروپ خوب بروکر
FRA روسیه متوسط بروکر فارکس
NAFD روسیه بروکر
VFSC جمهوری وانواتو متوسط بروکر
FSPL جزایر مارشال متوسط بروکر
FSA سنت وینسنت و گرنادین‌ها بروکر
CMB ترکیه کم بروکر
FSB آفریقای جنوبی کم بروکر

سابقه فعالیت بروکر

علاوه بر بحث رگولیشن، سابقه فعالیت بروکر در بازار‌های مالی هم ملاک مهمی برای اعتبار سنجی بروکر محسوب می‌شود. در شرایط فعلی کشور ما که امکان کار با بروکر‌های تحت رگولاتوری قوی وجود ندارد و بروکر‌های فعال عمدتا یا رگوله ندارند و یا تحت نظارت رگولاتوری‌های سطح پایین فعالیت می‌کنند، بررسی سابقه و قدمت Broker تا حد زیادی می‌تواند به انتخاب مناسب کمک کند.

خوشنامی بروکر

گاهی برخی از افراد متقلب و سودجو با توافقاتی که پشت پرده با بروکر‌های متقلب دارند اقدام به معرفی بروکر اسکم (SCAM) به مشتریان تازه کار و تازه وارد میکنند. بروکر اسکم به بروکری گفته می‌شود که شکایت‌های متعددی از آن مطرح و بدون نتیجه باقی مانده است. بطوری که تخلف و کلاهبرداری آن کارگزار محرز شده باشد. پس قبل از انتخاب بروکر علاوه بر موارد ذکر شده به خوشنامی کارگزار هم توجه داشته باشید.

forexpeacearmy یکی از سایت‌های معروف در زمینه بررسی و شکایت مشتریان از بروکرهاست. در قسمتی از این سایت لیست بروکر‌های اسکم قرار داده شده تا مشتریان جدید در دام این کلاهبرداران گرفتار نشوند.

2. هزینه انجام معاملات

هزینه انجام معاملات در بروکر‌های مختلف کاملا متفاوت است. این هزینه شامل اسپرد و کمیسیون و سواپ شبانه می‌شود. در کنار اعتبار بروکر، هزینه انجام معاملات هم فاکتور مهمی برای انتخاب کارگزار مناسب است. بروکر‌ها معمولا برای حساب‌هایی با موجودی بالاتر (مثلا به عنوان VIP) شرایط بهتری از نظر اسپرد و کمیسیون ارائه می‌کنند.
اگر شما معامله‌گر کوتاه مدت یا اسکلپر باشید، این هزینه انجام معاملات به مراتب اهمیت بیشتری در برایند معاملات شما خواهد داشت.
در صورتی که مشترک ترید اریا باشید، قسمتی از این هزینه پرداخت شده به بروکر را به عنوان ریبیت دریافت خواهید کرد. برای اطلاعات بیشتر در این مورد به لینک زیر مراجعه کنید:

بونوس و طرح های تشویقی

برخی بروکر‌ها برای جذب مشتری اقدام به ارائه حساب‌هایی با شرایط بسیار عالی می‌کنند. باید دقت داشته باشیم که اهمیت اعتبار بروکر به مراتب بیشتر از امتیازاتی است که بروکر به مشتری می‌دهد. ارائه بونوس‌های مختلف و هزینه‌های بسیار کم انجام معاملات در بسیاری از مواقع دامی برای جذب مشتریان تازه کار است پس به هیچ وجه بونوس و طرح های وسوسه انگیز تشویقی را ما به عنوان معیار انتخاب یک بروکر خوب قرار نمی دهیم . البته چنانچه بعد از در نظرگرفتن معیارهایی که در این مقاله مطرح شده اند ، بروکری را انتخاب کردید و بعد متوجه شدین آن بروکر طرح تشویقی دارد ، هیچ ایرادی ندارد و می توان از طرح های تشویقی آن بروکر استفاده کرد ولی توصیه اکید ما این است که تمرکزتان روی بالابردن توانایی خود در ترید کردن و تبدیل شدن به یک معامله گر موفق باشد تا این قبیل طرح های تشویقی .

3. تنوع نماد‌های قابل معامله در بروکر

برخی تریدر‌ها فقط روی یک یا چند نماد محدود تحلیل و ترید می‌کنند. برای این معامله‌گران تعداد نماد‌های قابل معامله در یک بروکر اهمیت چندانی ندارد.

اما برخی معامله‌گران با روش‌هایی کار می‌کنند که تعدد نماد‌های قابل معامله برای آنها مهم است. مثلا شما اگر از سیستم فایند ترید اریا استفاده می‌کنید بهتر است با کارگزاری کار کنید که تنوع نماد‌های معاملاتی بالایی داشته باشد.
تقریبا در همه بروکر‌ها علاوه بر جفت ارز‌های فارکس، امکان معامله طلا، نقره و نفت نیز وجود دارد. اما شاخص‌ها، سهام و کریپتو کارنسی‌ها در همه بروکر ها ارائه نمی‌شوند.

4. پلتفرم های معاملاتی

پلتفرم‌های معاملاتی یکی دیگر از معیار‌های انتخاب یک بروکر مناسب است. متاتریدر 4 و 5 از محبوبترین پلتفرم‌ها محسوب می‌شوند که تقریبا همه کارگزاران فعال در بازار ایران به مشتریان خود ارائه می کنند. تعدادی از بروکرها مثل ارانته در کنار متاتریدر، پلتفرم cTrader را هم پشتیبانی می‌کنند. برخی از بروکر‌ها مثل لایت فارکس ، پلتفرم اختصاصی خودشان را طراحی و در اختیار مشتریان قرار داده‌اند و یا بروکر آلپاری که در کنار سایر پلتفرم ها اخیراٌ پلتفرم تحت وب تریدینگ بورد را هم در اختیار مشتریانش قرار داده است.

امروزه پلتفرم‌های معاملاتی بسیار پیشرفته مانند مولتی چارت و نینجاتریدر و … توسط بروکرهای سطح بالا در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد که متاسفانه امکان استفاده از آنها در ایران وجود ندارد.

5. پشتیبانی بروکر

اینکه یک بروکر تا چه اندازه نسبت به مشتریان خود مسئولانه و متعهدانه پاسخگو باشد، ملاک بسیار مهمی برای انتخاب بروکر مطلوب بشمار می‌آید. برخی از بروکر‌های فعال در ایران، با استخدام پشتیبان فارسی زبان تا حد زیادی خیال مشتریان ایرانی را بابت پیگیری موضوعات مختلف راحت کرده اند.

بروکر‌های ممتاز برای ارائه خدمات ایده‌آل به مشتریان با چند زبان مختلف و بصورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات و مشکلات احتمالی هستند.

بسیار مهم است که در انتخاب بروکر به کیفیت خدمات دهی ، نوع پشتیبانی و در دسترس بودن 24 ساعته پشتیبان ، دقت لازم را داشته باشیم ، زیرا در غیر این صورت ممکن است در صورت بروز مشکل و عدم پشتیبانی مناسب از سوی بروکر ، متحمل زیان های جبران ناپذیری شویم .

6. روش های واریز و برداشت

در هنگام بررسی بروکر‌ها و قبل از افتتاح حساب این نکته را هم در نظر داشته باشید که آیا بروکر مورد نظر شما، روش واریز و برداشتی که مناسب شرایط شماست را پشتیبانی می‌کند یا نه. برخی از بروکر‌های فعال در ایران با صرافی‌های معتبر توافقنامه‌ای مبنی بر واریز و برداشت ریالی دارند که مزیت بزرگی محسوب می‌شود. تاپ چنج و فارسی چنج از جمله صرافی های طرف حساب بروکر‌ها هستند که مشتریان زیادی از خدمات آنها استفاده می‌کنند.

البته در انواع روش های واریز و برداشت باید به میزان کارمزد و زمان انجام آن تراکنش هم دقت کافی را داشته باشیم . برخی از بروکرها به عنوان یک مزیت رقابتی کارمزدی از مشتریان دریافت نمی کنند.

در اکثر بروکرها برای واریز و برداشت دلاری ، امکان استفاده از ارزهای دیجیتال ( خصوصا تتر ) ، پرفکت مانی ، وب مانی نیز وجود دارد .

7. انواع حساب های معاملاتی بروکر

هر بروکر حساب‌های معاملاتی مختلفی دارد که این حساب ها در بروکر های مختلف می توانند شرایط مختلفی از نظر لوریج ، اسپرد ، کمیسیون و … داشته باشند . بنابراین در انتخاب حساب معاملاتی ، حتما باید به بروکر هم توجه کرد چرا که ممکن است یک نوع خاص حساب معاملاتی در بروکرهای مختلف ، شرایط متفاوتی داشته باشد .

بدیهی هست که برسی تک تک حساب های معاملاتی نزد بروکرهای مختلف کار دشواری هست اما نگران نباشید ، ما در ترید اریا این کار را برای شما بسیار آسان کرده ایم ، می توانید از صفحه برسی تخصصی هر بروکر ، به لیست مشخصات کامل هر حساب معاملاتی نزد آن بروکر دسترسی داشته باشید و باز هم ما کار را برای شما راحت تر کرده ایم و از بین چندین حساب معاملاتی ، بهترین آن را به عنوان پیشنهاد برای شما مشخص کرده ایم.

7. سرعت انجام معاملات نزد بروکر

قطعاً یکی از مهم ترین ویژگی‌های مهم در انتخاب یک بروکر خوب ، داشتن سرور قوی با سرعت بالا برای انجام معاملات است. انتخاب بروکری که قادر به اجرای سریع و دقیق سفارشات شما باشد، بسیار مهم است ، خصوصاً برای معامله‌گرانی که در تایم فریم‌های پایین کار می‌کنند این موضوع بسیار حیاتی می باشد .
باید مشخص شود که معاملات با چه سرعتی انجام می‌شود و میانگین سرعت اجرا در شرایط مختلف چقدر است و از همه مهم تر برسی شود که چند درصد سفارش‌ها با اسلیپیج انجام می‌شود .

8. میزان لوریج بروکر

لوریج ها یا اهرم ها برای هر بروکر فارکسی متغیر است، و هرکدام براساس قوانین و شرایطی که دارند، مقادیر مشخصی از لوریج را ارائه می دهند ، بنابراین اگر با توجه به سبک معاملاتی و محاسبات مدیریت ریسک ، نیاز به اهرم خاصی دارید ، پس بهتره به این موضوع نیز در انتخاب بروکر و نوع حساب معاملاتی توجه داشته باشید . به عنوان یه قاعده کلی سعی کنید از لوریج بالای 100 استفاده نکنید .

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان؟

گاهی مشتریان از همکاران ما سوال می‌کنند که با همه این اوصاف و با توجه به تجربه کاری شما، بهترین بروکر فارکس برای معامله‌گران ایرانی کدام است؟
پاسخ این سوال کاملا بستگی به شرایط مشتری دارد. برای یک تریدر تازه کار که قصد فعالیت با مبلغ کم و کسب تجربه دارد، بروکری که امکان افتتاح حساب میکرو و واریز اولیه کمی داشته باشد گزینه‌ی مناسبی است. بروکر‌هایی مثل آلپاری، فیبوگروپ و لایت فارکس از جمله بروکر‌هایی هستند که حساب سنتی ارائه می‌کنند.

اگر شما تریدر حرفه‌ای و با تجربه‌ای باشید و موجودی حساب مبلغ بالایی باشد، حتما باید اعتبار بروکر را در نظر داشته باشید. مثلا بروکر USGFX که توانسته رگولیشن FCA انگلستان را دریافت کند، گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری با مبالغ بالا می‌باشد.
روش معاملاتی برخی از مشتریان نیز بگونه‌ای است که در طول روز تعداد بسیار زیادی معامله انجام می‌دهند. برای این مشتری‌ها هزینه انجام معامله خیلی اهمیت دارد. در این حالت حساب Tailor Mode بروکر ارانته با اسپرد و کمیسون خیلی کم می‌تواند انتخاب خوبی باشد.
بنابراین بهترین بروکر برای همه افراد و همه شرایط یکسان نیست. توصیه می‌کنیم در جدول زیر شرایط بروکری‌های مختلف را بررسی کنید تا بهترین انتخاب را متناسب با شرایط خوتان داشته باشید.

رتبه بندی بروکرهای مطرح در ایران

حال که با مهم ترین معیار های یک بروکر خوب آشنا شده اید ، وقت آن رسیده که با توجه به این معیارها به برسی و مقایسه بروکرهای مختلف با یکدیگر بپردازیم و آن ها را بر اساس اولویت های خود رتبه بندی نماییم .

دقت داشته باشید ، اولویت بندی ای که در این جدول از طرف ما صورت گرفته بر اساس اولویت های کلی تر بوده ، به عنوان مثال هرچه تعداد حساب های معاملاتی بیشتری از طرف یک بروکر ارائه شده  باشد ، امتیاز بالاتری از این آیتم خواهد گرفت  و حال ممکنه برای  شما فقط نوع خاصی از حساب های معاملاتی اهمیت داشته باشد و تعدد آن مهم نباشد ، پس حتماٌ باید به صورت شخصی سازی شده ، این رتبه بندی را انجام دهید که برای این منظور ، خدمات مشاوره ای اختصاصی به مشترکین ترید اریا ارائه می شود .

لازم به ذکر است در تهیه این گزارش ، مجموعه ترید اریا به صورت اخلاقی خود را متعهد به رعایت اصل بی طرفی دانسته و از اقدامات خلاف حقی که منجر به ضعیف یا قوی نشان دادن بروکری شود ، خود را مبرا می داند و لذا در برسی بروکرها خود را ملزم به رعایت اصل انصاف دانسته . امید است در راستای کمک به معامله گران ایرانی برای انتخاب بروکر مناسب ، توانسته باشیم کمک شایان توجهی کرده باشیم .

جدول مقایسه بروکر‌های فارکس

بروکر رگولیشن واریز
برداشت
سال
تاسیس
پشتیبانی
فارسی
نوع
حساب
لوریج حداقل
واریز
تکنولوژی
اجرا
اسپرد کمیسیون بدون
سواپ
افتتاح حساب
ام 4 مارکتس

ام 4 مارکتس
M4Markets

FSA ریالی
پرفکت‌مانی
بیت والت
فست پی
اسکریل
2019 استاندارد 1:1000 5 دلار Market E از 1.1 پیپ -
اسپرد خام 1:500 500 دلار Market E از 0 پیپ از هر طرف 3.5$
پریمیوم 1:500 1000 دلار Market E از 0 پیپ از هر طرف 2.5$
آلپاری

آلپاری
Alpari

FSC ریالی
پرفکت‌مانی
وبمانی
AdvCash
نتلر
اسکریل
1998 نانو 1:500 1 دلار Instant E 1.7 پیپ -
استاندارد متا4 1:1000 20 دلار Instant E 1.2 پیپ -
استاندارد متا5 1:1000 100 دلار Instant E 1.2 پیپ -
ECN متا4 1:3000 300 دلار Market E 0.4 پیپ 3$
Pro-ECN متا4 1:3000 500 دلار Market E 0.4 پیپ -
ECN متا5 1:3000 500 دلار Market E 0.4 پیپ -
آمارکتس

آمارکتس
Amarkets

FSA ریالی
تاپ چنج
پرفکت‌مانی
وبمانی
نتلر
اسکریل
2007 فیکس اسپرد 1:1000 100 دلار Instant E 3 پیپ -
استاندارد 1:1000 100 دلار Instant E 1.3 پیپ -
ECN 1:200 200 دلار Market E از 0 پیپ 2.5$
ارانته

ارانته
Errante

CySec
FSA
ریالی
پرفکت‌مانی
بیت‌کوین
اتریوم
تتر
ریپل
2018 ECN استاندارد 1:500 50 دلار Market E از 1 پیپ -
ECN Premium 1:500 1000 دلار Market E 0.7 پیپ -
ECN VIP 1:500 5000 دلار Market E 0.2 پیپ 3$
ECN متا4 1:500 15000 دلار Market E از 0.0 پیپ 2$
بروکر فیبوگروپ

فیبوگروپ
FiboGroup

CySec
FSC
ریالی
نتلر
اسکریل
وبمانی
بیت‌کوین
1998 MT4 Cent 1:1000 1 دلار NDD از 0.6 پیپ -
MT4 Fixed 1:200 50 دلار Instant E 2 پیپ -
MT4 NDD 1:400 50 دلار NDD از 0 پیپ 10$
MT4 NDD nc 1:400 50 دلار NDD 0.8 پیپ -
cTrader NDD 1:400 50 دلار NDD از 0 پیپ 10
MT5 NDD 1:400 1000 دلار NDD از 0 پیپ 10$
بروکر روبوفارکس

روبو فارکس
RoboForex

CySec
IFSC
ریالی
پرفکت‌مانی
اتریوم
وبمانی
بیت‌کوین
2009 سِنتی 1:2000 10 دلار Market E از 1.3 پیپ -
پرو استاندارد 1:2000 10 دلار Market E 1.3 پیپ -
ECN 1:500 10 دلار Market E از 0 پیپ 10$
پرایم 1:300 10 دلار Market E 0.8 پیپ -
R_Trader 1:300 100 دلار Market E از 0 پیپ 10
 

آخرین بروکرهایی برسی شده توسط ترید اِریا

بروکرهای منتخب
سایر بروکرها

سوالات متداول در خصوص انتخاب بهترین بروکر فارکس

هیچ بروکری حتی در سطح جهانی بی عیب و نقص نیست ، و این احتمال همیشه وجود دارد که شما نیز با بروکرتان به مشکلی برخورد کنید ، از این جهت تیم ترید اریا آمادگی خود برای دفاع از حقوق شما در دعاوی احتمالی با بروکرتان را اعلام می کند و البته برای این منظور لازم است در هنگام ثبت نام در بروکر ، ما را به عنوان معرف خود ، انتخاب کرده باشید .(اطلاعات بیشتر)

اکیداٌ تاُکید می کنیم که هیچ بروکری به عنوان "بهترین بروکر فارکس" وجود ندارد و هر بروکری می تواند نواقصی داشته باشد . ما در ترید اریا هیچ بروکری را ۱۰۰ درصد تأیید نمی‌کنیم و بنابراین مسئولیت معاملات شما تنها به عهده خودتان است و لذا انتظار هست متوجه ریسک‌های ذاتی بازارهای مالی باشید .

امروزه روش های کلاه برداری بروکرها بسیار پیشرفته تر شده و ممکن است به راحتی هر تریدری متوجه نشود. کمتر پیش می آید که بروکری با عدم پرداخت سود و یا مسدود کردن حساب و مبالغ واریزی شما به بهانه های مختلف ، اقدام به کلاه برداری کنند . روش های مانند بازارسازی و چارت سازی هرچند هنوز هم دیده می شود اما بروکرها از روش های نامحسوس تری مانند واید کردن بیش از حد اسپرد در برخی زمان ها به بهانه های مختلف یا تاثیر دادن اسلیپیج فقط در جهت زیان معامله گر یا گرفتن اسپرد مخفی و ... اقدام به کلاه برداری می کنند . بنابراین در انتخاب بروکر خیلی باید دقت کنیم و لازم است بروکر را به طور مستمر رصد کنیم و حواسمان به تخلفات احتمالی آن ها باشد.

صادقانه بگوییم واقعا برای یک معامله گر مبتدی رسیدن به این سطح از آگاهی بدون تجربه طولانی مدت حضور در بازار ، تا حدودی غیر ممکن است .

پیشنهاد می کنیم از لیست بروکرهایی که به عنوان معتبر آن ها را معرفی کرده ایم برای شروع استفاده کنید و برای مدتی بخشی از زمان خود را به مطالعه و تحقیق اختصاص دهید .

هرجا نیاز به کمک و راهنمایی داشتید ، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بی شک بروکر خوب آلپاری یکی از معتبر ترین بروکرهای حال حاضر ایران می باشد .

آلپاری با حدود 20 سال سابقه فعالیت در ایران ، توانسته بخش قابل توجهی از معامله گران ایرانی را به خود جذب کند .

هرچند بروکر ارانته تنها چند سال است که در بازار ایران حضور یافته ، از سال 2018 ، اما در همین مدت کوتا توانسته با خدمات عالی ای که ارائه می دهد ، توجه خیلی از معامله گران را به خود جلب کند .

در صفحه اختصاصی مربوط به بروکر ارانته ، به طور کامل این بروکر را مورد ارزیابی قرار داده ایم که پیشنهاد می شود حتماٌ ملاحظه بفرمایید .

ثبت کامنت جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *