تِرید اِریا، محدوده‌ی امن تریدرها
 • ریبیت فارکس
  • بروکرهای منتخب
   سایر بروکرها
آی سی ام کپیتال

افتتاح حساب در بروکر آی سی ام کپیتال

افتتاح حساب در بروکر آی سی ام کپیتال

برای افتتاح حساب در بروکر آی سی ام کپیتال باید ابتدا چند مدرک شناسایی آماده کنید. در ادامه درباره این مدارک بیشتر توضیح دادیم اما یک نکته مهم دیگر وجود دارد. بعد از اینکه مدارک خود را آماده کردید، فرایندی که برای ثبت‌نام و تأیید هویت توضیح داده‌ایم را دنبال کنید. دقت داشته باشید که اطلاعاتی که وارد می‌کنید باید دقیق باشد و از ارائه مدارک جعلی پرهیز کنید. آموزش به همراه تصویر است پس نگران چیزی نباشید و با خیال راحت ادامه این مطلب را بخوانید.

مدارک لازم برای افتتاح حساب در بروکر آی سی ام کپیتال

افتتاح حساب در بروکر آی سی ام کاپیتال

افتتاح حساب در بروکر آی سی ام کپیتال در کل پروسه ساده و بی دردسری دارد. با این حال بخش فارسی این بروکر نسبت به ارائه مدارک معتبر تاکید زیادی دارد و صحت مدارک را با دقت زیادی بررسی می‌کند. مدارک لازم جهت افتتاح حساب در این بروکر شامل موارد زیر است:

 • مدرک معتبر تایید هویت (پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی)
 • مدرک معتبر تایید هویت (پاسپورت، شناسنامه یا کارت ملی)
 • مدرک مربوط به تایید آدرس محل سکونت که میتواند یکی از موارد زیر باشد:
  1. قبض خدمات شهری (آب، برق، گاز، تلفن)
  2. صورت حساب بانکی که شامل آدرس باشد
  3. سند منزل
  4. اجاره نامه رسمی
  5. بیمه نامه خودرو

مدارک زیر برای ساختن حساب کاربری ضروری نیست اما برای تأیید هویت الزامی است. بدون تأیید هویت دسترسی خاصی ندارید و تنها می‌توانید با حساب دمو یا Demo کار کنید که مجازی و غیرواقعی است.

 • مدارک شناسایی تأیید هویت شامل پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه رانندگی

 

 • مدارک مربوط به تأیید محل سکونت شما شامل قبض (آب، برق، گاز و تلفن)، صورت‌حساب بانکی با آدرس منزل، سند خانه، اجاره‌نامه یا بیمه‌نامه خودرو

شروع ثبت نام و افتتاح حساب در بروکر آی سی ام کپیتال

با استفاده از این لینک وارد سایت کارگزاری می‌شوید اما باید از فیلترشکن استفاده کنید. با توجه به تصویر زیر، از قسمت بالا سمت راست زبان خود را روی حالت فارسی (Persian) قرار دهید. اگر هم با زبان انگلیسی مشکلی ندارید می توانید ادامه دهید.

افتتاح حساب در بروکر آی سی ام کپیتال

زمانی که زبان را روی حالت فارسی قرار دادید، صفحه زیر نمایش داده می‌شود. در ابتدا و در اولین فیلد، باید عنوانی که پیش از اسم شما قرار می‌گیرد را انتخاب کنید. این گزینه‌ها شامل یکی از موارد زیر است:

 • Mr برای آقایان
 • Ms برای خانم ها (متاهل یا مجرد)
 • Mrs برای خانم ها (متاهل)
 • Miss برای خانم ها (مجرد)
 • Dr برای افرادی که مدرک دکترا دارند
 • Prof برای پروفسور یا کسانی که درجه علمی آن‌ها استاد تمام است.

در فیلد نام و نام خانوادگی باید اسم خود را با استفاده از حروف لاتین وارد کنید. این موضوع برای همه فیلدها برقرار است یعنی واردکردن مشخصات با حروفی غیر از لاتین مجاز نیست. در فیلد ایمیل یک آدرس معتبر که به آن دسترسی دارید وارد کنید. رمزی که در فیلدهای بعدی وارد می‌کنید ترجیحاً قوی و ترکیبی از حروف و اعداد باشد تا امنیت حساب شما زیاد باشد. همچنین در رمز باید حروف کوچک و بزرگ هم داشته باشد.

 

در قسمت شماره تماس، یک شماره واقعی وارد کنید. پیش‌شماره کشور ما 98 است و زمانی که شماره را وارد می‌کنید بدون صفر باشد. دو فیلد بعدی، مربوط به کشور و زبانی است که می‌خواهید از حساب شما با آن ساخته شود. زمانی که همه اطلاعات را وارد کردید، روی گزینه پایان کلیک کنید.

حساب کاربری در سایت کارگزاری

در ادامه افتتاح حساب در بروکر آی سی ام کپیتال، وارد صفحه زیر می‌شود که نشان می‌دهد حساب شما با موفقیت ایجاد شده است. دقت داشته باشید که این پایان کار نیست و اطلاعات دیگری هم وجود دارد که باید وارد کنید. در زیر قسمت “خلاصه حساب”، باید یکی از نرم‌افزارهایی که می‌خواهید را برای دانلود انتخاب کنید. پلتفرم‌های محبوب، متاتریدر 4 و 5 هستند که در سراسر دنیا شناخته شده‌اند. البته cTrader هم در دسترس است و می‌توانید بنا به سلیقه یا نیاز آن را انتخاب کنید.

 

در قسمت بالا سمت چپ، یک قسمت با نام “یک حساب آزمایشی جدید اضافه کنید” وجود دارد. با کلیک کردن روی آن یک حساب دمو یا demo راه‌اندازی می‌شود. این نوع حساب با پول مجازی و برای تمرین کردن است. حسبا دمو یک فرصت مناسب برای افراد تازه کار است تا کمی تجربه پیدا کنند و سود و ضرر این حساب مجازی است. همچنین در قسمت سمت راست، یک گزینه با نام “یک حساب واقعی باز کنید” وجود دارد. با کلیک کردن بر روی آن مراحل تأیید هویت و بازکردن یک حساب واقعی شروع می‌شود. 

ساختن اکانت در آی سی ام کپیتال

باز کردن حساب واقعی و تایید هویت

زمانی که روی حساب واقعی کلیک کنید، صفحه زیر برای افتتاح حساب در بروکر آی سی ام کپیتال با یک اکانت واقعی شروع می‌شود. در ابتدا صفحه زیر باز می‌شود. که در آن قسمت اطلاعات هویتی شما وجود دارد. همه فیلدها به جز کد پستی و خط آدرس 2 ضروری هستند و باید حتماً پر شوند. زمانی که اطلاعات وارد شد، روی گزینه Next کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

معامله در آی سی ام کپیتال

وارد کردن تجربه معاملاتی

در قسمت بعد صفحه جدیدی باز می‌شود که فیلدهای زیادی دارد. در بخش تجربه تجاری، باید مشخص کنید چه مقدار تجربه معامله دارید. همه فیلدها واضح است اما در چند مورد از فیلدها ابهام وجود دارد که لازم است کمی توضیح دهیم . قسمت آینده در واقع معاملات آتی یا Futures است که ترجمه آن به زبان فارسی چندان مناسب نیست. گزینه‌ها هم در واقع معاملات Option یا اختیار معامله است و باید مشخص کنید چند وقت تجربه معامله در این زمینه دارید.

قسمت بعد، جزئیات مالی است. هرکدام از فیلدها را دقیق پر کنید و نباید الزاماً مانند کاری که ما کردیم را انجام دهید. فیلدها را برای راهنمایی بیشتر شما تکمیل کرده‌ایم و شما باید اطلاعات را متناسب با شرایط خودتان وارد کنید.

قسمت بعد، جزئیات حساب معاملاتی است. در فیلد اول باید نرم‌افزار یا پلتفرمی که قصد دارید از آن استفاده کنید را مشخص کنید. ما متاتریدر 5 را انتخاب کردیم و در فیلد بعدی هم واحد پول دلار انتخاب شد. در قسمت سوم، باید نوع حساب را انتخاب کنید که یکی از گزینه‌های  Direct و ICM Zero است. سپس باید مشخص کنید که قصد دارید چه مقدار سپرده در حساب قرار دهید.

قسمت بعد، اطلاعات بازاریابی است. در فیلد اول باید مشخص کنید با چه روشی با کارگزاری آشنا شدید. فیلد دوم اختیاری است و باید نام نماینده‌ای که کارگزاری را به شما معرفی کرده وارد کنید. بعد از آن، یک مربع وجود دارد که باید روی آن تیک بزنید. این کار برای این است که نشان دهید با قوانین و مقررات کارگزاری موافق هستید. اگر می‌خواهید راجع به این قوانین بدانید، روی نوشته‌های آبی‌رنگ کلیک کنید. در انتها روی پایان کلیک کنید تا اطلاعات وارد شود.

ورود به کارگزاری آی سی ام کپیتال

تایید مدارک هویتی و آدرس

بعد از تأیید، مجدد وارد صفحه اصلی می‌شوید. افتتاح حساب در بروکر آی سی ام کپیتال به پایان رسیده اما هنوز چند مرحله باقی است. در این قسمت با پیامی روبه‌رو می‌شوید که نشان می‌دهد مراحل تأیید هویت شما به پایان نرسیده است. با کلیک روی قسمت “برای بارگذاری اینجا کلیک کنید” تا به صفحه آپلود مدارک وارد شوید.

صفحه جدید با نام بارگذاری اسناد مشخص شده و دارای قسمت‌های مختلفی است. توضیحات را دقیق بخوانید تا فرمت مدارک دقیق و درست باشد. در قسمت اول، باید تصویر پاسپورت، گواهینامه یا شناسه ملی (کارت ملی یا شناسنامه) را وارد کنید. در این توضیحات باید تاریخ تولد شما، نام کامل و اطلاعات دیگری وجود داشته باشد که همگی در قسمت سمت چپ توضیح داده شده است.

آپلود مدارک در کارگزاری آی سی ام کپیتال

در قسمت بعد، باید تصویر پشت مدارک شناسایی خود را وارد کنید. هر مدرکی که در قسمت قبل وارد شده، تصویر پشت هم باید منطبق با آن باشد. برای مثال نمی‌توان تصویر روی کارت ملی و پشت گواهینامه را بارگذاری کنید. قسمت بعد هم مربوط به مدرک است که نشان‌دهنده آدرس شما باشد. برای این که اطلاعات محل سکونت خود را درست وارد کرده باشید، باید یکی از مدارکی که در ابتدا توضیح دادیم را در این قسمت قرار دهید.

مدارک لازم برای افتتاح حساب در آی سی ام کپیتال

در انتها نیز می‌توانید دو فایل دیگر برای بررسی بیشتر در اختیار کارگزاری قرار دهید. اگر فکر می‌کنید این مدارک به شناسایی دقیق‌تر یا سریع‌تر کمک می‌کند قراردادن آنها خوب است اما اجباری نیست.

زمانی که همه مدارک را بارگذاری کردید دیگری به چیزی نیاز نیست. بعد از بررسی توسط کارگزاری و تأیید اطلاعات شما، می‌توانید معامله کنید.  

نتیجه‌گیری افتتاح حساب در بروکر آی سی ام کپیتال

در این مقاله درباره افتتاح حساب در بروکر آی سی ام کپیتال و گفته شد چه مدارکی لازم دارید. این مدارک شامل کارت شناسایی یا مانند آن و همچنین مدارک شناسایی محل زندگی شما است. همچنین مراحل ثبت‌نام هم با تصاویر مناسب توضیح داده شد تا راهنمای شما عزیزان باشد.

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید
  فهرست مطالب
  ارسال دیدگاه و ثبت امتیاز

  لطفا قبل از نوشتن نظر، به پست امتیاز دهید.

  امتیاز شما به این سرویس:
  امتیاز شما: امتیازی ثبت نشده است

  نحوه استفاده از سرویس

  سابقه استفاده از سرویس

  دیدگاه ها و نظرات(6)

  مهرداد 07 تیر 1401

  ضمنا پشتیبانی فارسی این بروکر هم چنگی به دل نمیزنه چرا که با دادن پاسخ های کوتاه سعی میکنه مشتریان از سر خودش باز کنه به عنوان نمونه برخلاف پشتیبان سایر بروکرها سعی می‌کند توضیحات کامل تری را به کلاینت هاشون ارایه بدن این بروکر دائم میگه قبلا در این زمینه توضیح دادم به مطالبی که قبلا ارسال کردم توجه کنید و غیره ....البته اگر نخوام زیاد سخت گیر باشم توضیحات مختصری را در زمینه سوالاتی که از ازشون میشه تا زمانی که با منافعشون تضاد نداشته باشه ارائه می دهند ولی همین که سوال مهمی را در زمینه سبک تریدری و احتیاجاتی که شما به عنوان یک تریدر دارید ازشون می پرسید سعی می کنن پاسخ های قبلی رو منشن کنن اگر چه که ربطی به تقاضا و سئوال فعلی شما هم نداشته باشه !!!

  پاسخ دادن
  مهرداد 07 تیر 1401

  متأسفانه این بروکر آنچنان که میگوید صداقت ندارد از جمله خود من اقدام به ثبت نام باز کردن حساب در بروکر کردم و پس از ارسال مدارک و تایید حساب کاربری با وجودی که در کابین شخصی اقدام به باز کردن حساب دمو از نوع ICM ZERO کرده بودم اما تقاضای من برای باز کردن حساب ICM ZERO واقعی REAL با مانع روبرو شد پس از مکاتبات زیادی که با بروکر انجام دادم .پاسخ دادند که ما برای مشتریان در منطقه جغرافیایی شما حساب زیرو را باز نمی کنیم هرچند که من بهشون گفتم که از پاسخشان قانع نشدم اما این نشانه عدم صداقت این بروه و به نظرم نمیشه بهشون اطمینان کرد .

  پاسخ دادن
  هیراد 22 مهر 1400

  سلام وقتتون بخیر من یه حساب تو ای سی ام دارم و میخوام زیر مجموعه شما باشم چطور میتونم این کار رو انجام بدم

  پاسخ دادن
  mohsen tavakoli 29 آبان 1400 پاسخ هیراد

  سلام یک ایمیل به support@icmcapital.com ارسال و کد 150100 را به عنوان آی بی معرفی کنید.

  پاسخ دادن
  مرتضی 12 مهر 1400

  سلام این بروکر پشتیبانی فارسی داره؟

  پاسخ دادن
  mohsen tavakoli 22 مهر 1400 پاسخ مرتضی

  سلام بله دارن

  پاسخ دادن