تِرید اِریا، محدوده‌ی امن تریدرها
 • ریبیت فارکس
  • بروکرهای منتخب
   سایر بروکرها

Error 20 : License file Problem

(E5006: License file not found)
تصویر پیغام خطای شماره 20

.Error 20 : License file Problem

خطای شماره 20: فایل مجوز مشکل دارد.

شما برای استفاده از اکسپرت تریدینگ‌بورد در متاتریدر ۵ به لایسنس نیاز دارید و این پیغام خطا زمانی ظاهر می‌شود که فایل لایسنس توسط اکسپرت شناسایی نشود.

به سه دلیل ممکن است اکسپرت نتواند فایل لایسنس را شناسایی کند:

   1. فایل لایسنس نصب نشده باشد!
   2. فایل لایسنس درست نصب نشده باشد!
   3. از لایسنس نامعتبر استفاده شده باشد!

 

در ادامه ابتدا روش دریافت لایسنس قانونی و البته رایگان برای حساب‌های دمو و ریل را توضیح می‌دهیم و سپس نحوه نصب صحیح فایل لایسنس را نیز آموزش خواهیم داد.


دریافت لایسنس رایگان برای حساب‌های دمو

اگر قصد دارید از تریدینگ‌بورد نسخه متاتریدر ۵ در حساب دمو استفاده کنید، فقط کافی است در سایت ترید اریا عضو شوید و از پنل مدیریت کاربر، لایسنس دمو را به‌صورت کاملاً رایگان دانلود کنید.


دریافت لایسنس رایگان برای حساب‌های ریل

اگر بروکر شما در لیست بروکرهای طرف قرارداد ترید اریا قرار داشته باشد، لازم است مجموعه ترید اریا را به‌عنوان معرف خود نزد آن بروکر انتخاب کنید. با این کار شما عضوی از خانواده بزرگ ترید اریا خواهید بود و علاوه بر لایسنس اختصاصی رایگان، بخشی از هزینه‌های معاملاتی شما نزد بروکر، تحت عنوان ریبیت، به شما بازگشت داده می‌شود.

برای این منظور ابتدا از طریق لینک معرف ترید اریا، نزد بروکر مورد نظرتان یک حساب جدید باز کنید یا اگر از قبل حساب فعال دارید، حساب‌تان را به مجموعه آی‌بی ترید اریا منتقل کنید. این کار با هماهنگی پشتیبانی بروکر، به‌راحتی امکان‌پذیر است.

چنانچه بروکر شما در لیست ما قرار نداشته باشد، جهت دریافت لایسنس رایگان، درخواست خود را از طریق تیکت ارسال نمایید، در اسرع وقت لایسنس ارسال خواهد شد. لازم است در متن پیام نام و نام خانوادگی(به انگلیسی)، اسم بروکر و شماره حساب معاملاتی خود را ارسال کنید.


لایسنس رایگان برای حساب‌های پراپ

برای استفاده از اکسپرت در چالش‌های مربوط به پراپ‌ها، هیچ محدودیتی از طرف ما وجود ندارد. پس از شرکت در چالش‌ها لایسنس دمو را به روش گفته‌شده دانلود کنید و چنانچه سرور ارائه‌شده ریل باشد و لایسنس دمو را قبول نکند، نگران نباشید، در کمتر از 24 ساعت لایسنس اختصاصی و البته رایگان را در اختیارتان قرار می‌دهیم.


فایل لایسنس را چطور نصب کنیم؟

نصب فایل لایسنس بسیار آسان و در حد یک کپی پیست معمولی است اما باید دقت کنید در هنگام دانلود اسم فایل به‌هیچ‌وجه تغییر نکند و دقیقاً مطابق با این عبارت باشد: “License.ex5”

جهت فعال کردن نمایش فرمت فایل‌ها در ویندوز 8 و 10، ابتدا روی سربرگ “View” کلیک کنید و سپس تیک گزینه “File name extensions” را فعال کنید.

تنظیمات جهت نمایش فرمت فایل‌ها
تنظیمات جهت نمایش فرمت فایل‌ها

بعد از دانلود لایسنس، کافی است فایل دریافت شده را کپی کرده و در پوشه اصلی اندیکاتورهای متاتریدر قرار دهیم. برای این منظور در متاتریدر، با زدن کلید‌های ترکیبی “Ctrl+Shirf+D” و یا از مسیر “File>Open Data Folder” در پنجره‌ی بازشده، پوشه‌ “MQL5” و سپس پوشه‌ “Indicators” را بازکرده و فایل لایسنس را دقیقاً در همین پوشه قرار می‌دهیم.

مرحله1: کپی کردن فایل لایسنس
مرحله1: کپی کردن فایل لایسنس
Open Data Folder
مرحله ۲ و ۳ : رفتن به محل نصب لایسنس در متاتریدر
Open MQL5 Folder
مرحله ۴ : باز کردن پوشه MQL5
Open Indicators Folder
مرحله ۵ : باز کردن پوشه اندیکاتورها
Paste License File
مرحله ۶ : پیست کردن فایل لایسنس
پایان نصب لایسنس
پایان نصب لایسنس

تذکر ۱ : از قرار دادن لایسنس در زیر پوشه‌های پوشه اندیکاتور مانند پوشه “Examples” جداً خودداری کنید.

 

 تذکر ۲ : اگر قبلاً از فایل لایسنس دیگری استفاده کرده باشید، حتماً فایل جدید را با همان نام جایگزین فایل قبلی کنید. اگر فایل جدید بانام دیگری مثلاً “License(1).ex5” ذخیره شود، لایسنس شناسایی نشده و قابل‌اجرا نخواهد بود.

 

تذکر ۳ : توجه داشته باشید فایل لایسنس روز دهم هرماه میلادی منقضی می‌شود. چند روز قبل از منقضی شدن،  لایسنس جدید در پنل کاربری شما در دسترس خواهد بود.

 

 

پس از انجام مراحل بالا، یک‌بار متاتریدر را ببندید و سپس مجدد باز کنید، حالا در پنجره نویگیتور و در زیر دسته اندیکاتورها باید فایل لایسنس دقیقاً مطابق عکس زیر مشخص باشد.

Show License in Navigator
Show License in Navigator

اگر قادر به مشاهده این پنجره نیستید، با زدن کلیدهای کنترلی “Ctrl+N”  و یا از مسیر “View>Navigitor” پنجره نویگیتور را می‌توانید ظاهر کنید.

Show Navigator
Show Navigator

ویدیو آموزشی دریافت لایسنس تریدینگ بورد MT5

لیست بروکرهای طرف قرارداد ترید اریا

با عضویت در ترید آریا و افتتاح حساب در هر کدام از بروکر‍های زیر، 65 درصد از ریبیت معاملات خود را دریافت خواهید کرد.
بررسی بروکرافتتاح حسابتغییر آی بیاسپرد و کمیسیونریبیت کد معرف
1آلپاری | Alpari افتتاح حساب آلپاری تغییر آی بی آلپاری اسپرد آلپاری ریبیت آلپاری170001702
2آمارکتس | Amarkets افتتاح حساب آمارکتس تغییر آی بی آمارکتس اسپرد آمارکتس ریبیت آمارکتسTradeArea
3ارانته | Errante افتتاح حساب ارانته تغییر آی بی ارانته اسپرد ارانته ریبیت ارانته573
4فیبوگروپ | FiboGroup افتتاح حساب فیبوگروپ تغییر آی بی فیبوگروپ اسپرد فیبوگروپ ریبیت فیبوگروپIB_TradeArea
5اچ وای سی ام | HYCM افتتاح حساب اچ وای سی ام تغییر آی بی اچ وای سی ام اسپرد اچ وای سی ام ریبیت اچ وای سی ام10061233
6آی سی ام بروکرز | ICM Brokers افتتاح حساب آی سی ام بروکرز تغییر آی بی آی سی ام بروکرز اسپرد آی سی ام بروکرز ریبیت آی سی ام بروکرز177000
7آی سی ام کپیتال | ICM Capital افتتاح حساب آی سی ام کپیتال تغییر آی بی آی سی ام کپیتال اسپرد آی سی ام کپیتال ریبیت آی سی ام کپیتال150100
8آی اف سی | IFC Markets افتتاح حساب آی اف سی تغییر آی بی آی اف سی اسپرد آی اف سی ریبیت آی اف سی586444
9اینگات بروکرز | Ingot Brokers افتتاح حساب اینگات بروکرز تغییر آی بی اینگات بروکرز اسپرد اینگات بروکرز ریبیت اینگات بروکرز535002100
10لایت فارکس | LiteForex افتتاح حساب لایت فارکس تغییر آی بی لایت فارکس اسپرد لایت فارکس ریبیت لایت فارکس607392904
11ام 4 مارکتس | M4Markets افتتاح حساب ام 4 مارکتس تغییر آی بی ام 4 مارکتس اسپرد ام 4 مارکتس ریبیت ام 4 مارکتس53324
12نورد اف ایکس | NordFx افتتاح حساب نورد اف ایکس تغییر آی بی نورد اف ایکس اسپرد نورد اف ایکس ریبیت نورد اف ایکس1578537
13یو اس جی اف ایکس | USGFX افتتاح حساب یو اس جی اف ایکس تغییر آی بی یو اس جی اف ایکس اسپرد یو اس جی اف ایکس ریبیت یو اس جی اف ایکس075937
14ویندزور | Windsor افتتاح حساب ویندزور تغییر آی بی ویندزور اسپرد ویندزور ریبیت ویندزور41218,41229
15زنیتا فایننس | Zenita Finance افتتاح حساب زنیتا فایننس تغییر آی بی زنیتا فایننس اسپرد زنیتا فایننس ریبیت زنیتا فایننسtrade-area

پرسش‌های متداول در مورد پیغام خطای 5006

با افتتاح حساب در هر کدام از بروکر‌های طرف قرارداد در صفحه بروکرها می‌توانید از خدمان دریافت ریبیت ما بهره‌مند شوید. اگر با بروکری کار می‌کنید که در لیست بروکر‌های طرف قرارداد ترید اریا نیست، با پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

بله! ابتدا در سایت ترید اریا عضو شوید. یک لینک معرف در بالای صفحه پنل مدیریت کاربر مشاهده میکنید. با عضویت هر کدام از دوستان شما در سایت ترید اریا که از طریق لینک معرف شما صورت کرفته باشد، به صورت مادام العمر تمام حساب‌های آن فرد در گروه شما قرار خواهد گرفت و علاوه بر 65 درصد ریبیتی که خود فرد دریافت می‌کند، شما نیز 6 درصد از ریبیت معاملات دوستتان را دریافت خواهید کردم. اگر دوست شما فرد دیگری را به ترید اریا معرفی کند، شما 3 درصد از ریبیت شخصی که دوست شما معرفی کرده (سطح دوم) دریافت خواهید کرد. در سطح سوم نیز ریبیت دریافتی شما یک درصد خواهد بود.

بروکر‌ها بجز مبلغ ریبیت هر مشتری در انتهای ماه هیچ اطلاعات دیگری از مشتری در اختیار آی بی یا فرد دیگری قرار نمی‌دهند. در این خصوص قوانین سختگیرانه‌ای از جانب نهاد های نظارتی وجود دارد که به مشتری اطمینان می‌دهد اطلاعات حساب او در اختیار فرد دیگری قرار نمی‌گیرد. ضمن اینکه ترید اریا بجز میزان ریبیت هر مشتری (که میبایست قسمت عمده آنرا به خود مشتری برگرداند) نیاز به اطلاعات دیگری ندارد.

 امیدواریم با خواندن این مقاله مشکل شما حل‌شده باشد، اما اگر به هر دلیلی هنوز این پیغام خطا برطرف نشده است و یا مشکل دیگری دارید، هیچ نگران نباشید! کارشناسان ما در ترید اریا آماده پاسخ‌گویی به سؤالات شما عزیزان هستند. 

در پایان خوش‌حال خواهیم شد امتیاز خود به این مقاله را ثبت کنید و چنانچه نظر، پیشنهاد، انتقاد یا سؤالی اگر داشتید، برایمان کامنت بزارید. حتماً نظرات شما دوستان خوانده و بررسی دقیق می‌شود.

ثبت کامنت جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *